Ukraiński generał: zostało nam 50 kilometrów, by dojść do granicy państwowej

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP, zn.ua

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny, relacjonując sytuację na froncie, przekazał w niedzielę, że siłom ukraińskim zostało 50 kilometrów, by dojść do granicy państwowej w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie kraju. Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował, że ukraińscy żołnierze uwolnili już 40 miejscowości w jego regionie.

"Siły Zbrojne Ukrainy kontynuują wyzwalanie okupowanych przez Rosję terytoriów. Od początku września przywrócono pod kontrolę Ukrainy ponad 3 tysiące kilometrów kwadratowych" - napisał generał w serwisie Telegram.

Poinformował, że na kierunku charkowskim siły ukraińskie przesuwają się nie tylko na południe i wschód, ale też na północ. Do granicy państwowej pozostaje 50 km - dodał.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Sytuacja na wschodzie Ukrainy (stan na 10 września godz. 15.). Kolorem błękitnym zaznaczone tereny odbite z rąk RosjanISW/CT

Generał załączył do wpisu zdjęcia, na których widać "wyniki działań kilku jednostek Sił Zbrojnych".

Ukraińscy żołnierze w obwodzie charkowskim Serwis Telegram/Walerij Załużny
Rosyjski pojazd wojskowy w rękach ukraińskich żołnierzy Serwis Telegram/Walerij Załużny

"Zdobywanie twierdz wojsk rosyjskich, które dumnie nazywali 'Moskwa', 'Omsk' i 'Petersburg', umożliwiło rozpoczęcie kontrofensywy na Bałakliję, Izium i Kupiańsk" - dodał Załużny.

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował w niedzielę, że ukraińscy żołnierze uwolnili już 40 miejscowości w jego regionie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kg

Źródło: PAP, zn.ua

Źródło zdjęcia głównego: Serwis Telegram/Walerij Załużny

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości