TVN24 | Świat

Atak na ukraińskie dworce kolejowe

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP, Reuters

Rosjanie ostrzelali w poniedziałek kilka dworców kolejowych w zachodniej i środkowej Ukrainie - podały ukraińskie koleje państwowe. Pociski spadły między innymi na dworzec w Krasnem w obwodzie lwowskim. Gubernator obwodu Maksym Kozicki udostępnił nagranie, na którym widać gęsty dym unoszący się znad terenu dworca.

Szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozicki opublikował nagranie, na którym widać kłęby czarnego dymu unoszące się nad dworcem w Krasnem. "Dziś, 25 kwietnia, około godziny 8.30 w wyniku ataku rakietowego doszło do eksplozji na dworcu w Krasnem. Na razie nie ma informacji o ofiarach" – przekazał w mediach społecznościowych.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Jak dodał, pociski nadleciały nad zachodnią Ukrainę z kierunku południowo-wschodniego. Zostały wypuszczone z bombowca strategicznego, najprawdopodobniej Tu-95.  

Rosjanie atakują dworce kolejowe

Także w poniedziałek ukraińskie koleje państwowe przekazały, że Rosjanie zaatakowali pięć dworców w centralnej i zachodniej części kraju. - Wojska rosyjskie kontynuują systematyczne niszczenie infrastruktury kolejowej - podkreślił szef ukraińskich kolei państwowych Ołeksandr Kamyszin.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kg

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości