TVN24 | Świat

Dowódca sił zbrojnych Ukrainy: przeciwko nam jest państwo-agresor, które ma prawie milionowe wojsko

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny oświadczył w poniedziałek, że Ukrainie zagraża nie tylko 100 tysięcy rosyjskich wojskowych, zgromadzonych przy jej granicach, lecz prawie milionowa armia Rosji.

- Mi jako wojskowemu nie podoba się ta liczba 100 tysięcy. Proszę mi uwierzyć, że pojutrze ta liczba może sięgnąć 210 tysięcy, a za tydzień 780 tysięcy. Rosja ma ku temu wszelkie możliwości - powiedział Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny agencji. - Mówmy o tym bezpośrednio i otwarcie: mamy do czynienia z armią Federacji Rosyjskiej, która na dzień dzisiejszy liczy prawie milion wojskowych - dodał.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Załużny, który 13 stycznia wziął udział w posiedzeniu Komitetu Wojskowego NATO, dodał, że przekazał partnerom, iż "to nie iluzja, to prawdziwe zagrożenie". - Trzeba wziąć pod uwagę to, że przeciwko nam jest państwo-agresor, które ma prawie milionowe wojsko - zaznaczył.

Według niego obecnie prawie z całą ukraińską granicą państwową - oprócz odcinka zachodniego - może wiązać się potencjalne zagrożenie dla Ukrainy.

- Przy tym widzimy, co się dzieje i zdajemy sobie sprawę, że nasz główny wróg na dziś to oczywiście Federacja Rosyjska - mówił Załużny, dodając, że Rosja "kontynuuje bojowe działania przeciwko Ukrainie i grozi rozszerzeniem okupacji".

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty: