TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Brytyjski wywiad: inwazja utknęła w martwym punkcie na wszystkich frontach

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
Reuters, PAP

Trwa 22. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Brytyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że ataki Rosjan utknęły w martwym punkcie na wszystkich frontach, a w ostatnich dniach siły rosyjskie dokonały jedynie minimalnych postępów, ponosząc cały czas ciężkie straty.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony dodało, że "ukraiński opór pozostaje zacięty i dobrze skoordynowany". "Zdecydowana większość terytorium Ukrainy, w tym wszystkie większe miasta, pozostaje w rękach ukraińskich" - napisano.

RELACJA NA ŻYWO: Atak Rosji na Ukrainę. 22. doba

Brytyjski resort obrony: Rosja zmuszona do używania starszej, mniej precyzyjnej broni

W środę wieczorem resort ocenił, że Rosja prawdopodobnie zużyła o wiele więcej broni wystrzeliwanej z powietrza niż planowała i w efekcie teraz używa starszej, mniej precyzyjnej broni, która powoduje więcej ofiar wśród ludności cywilnej.

"Biorąc pod uwagę opóźnienia w osiąganiu celów i brak kontroli nad ukraińską przestrzenią powietrzną, Rosja prawdopodobnie zużyła o wiele więcej broni wystrzeliwanej z powietrza niż pierwotnie planowano. W rezultacie Rosja prawdopodobnie ucieka się do używania starszej, mniej precyzyjnej broni, która jest mniej skuteczna militarnie i stwarza większe prawdopodobieństwo ofiar wśród ludności cywilnej" - napisano w aktualizacji wywiadowczej.

"Najnowsze raporty ONZ wskazują, że do tej pory w konflikcie jest już 1900 ofiar cywilnych, w tym 726 ofiar śmiertelnych. Prawdziwa liczba ofiar jest prawdopodobnie znacznie wyższa i będzie rosła tak długo, jak długo będzie trwał konflikt" - podano.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości