Kolejny atak na Ukrainę. W Odessie zginęły trzy osoby

Źródło:
PAP
Odessa po zmasowanym ataku Rosjan
Odessa po zmasowanym ataku Rosjan
wideo 2/4
Odessa po kolejnym zmasowanym ataku Rosjan

Trzy osoby zginęły w wyniku nocnego ataku rosyjskich dronów w Odessie na południu kraju. W mieście Dniepr zostało rannych osiem osób - podały Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy i władze obwodowe.

Na miejscu ostrzału w Odessie nadal pracują służby ratunkowe. Ciało jednej ofiary śmiertelnej znaleziono podczas gaszenia pożaru w obiekcie infrastruktury cywilnej, w który trafił jeden z dronów - przekazało MSW.

Płonący budynek w Odessie po rosyjskim ataku Facebook.com/MNS.GOV.UA

Uszkodzenia w Dnieprze

W Dnieprze drony uszkodziły obiekt infrastruktury cywilnej, wielopiętrowy budynek mieszkalny oraz siedzibę jednego z przedsiębiorstw. Osiem osób zostało rannych. Dwie znajdują się w szpitalu w stanie średnio ciężkim, pozostali poszkodowano będą leczeni ambulatoryjnie – poinformował na kanale Telegram szef władz obwodu dniepropietrowskiego Serhij Łysak.

Ukraińskie siły powietrzne powiadomiły o zniszczeniu 23 spośród 31 dronów kamikadze Shahed, wystrzelonych w nocy przez siły rosyjskie. Celem nalotów były także obwody mikołajowski, połtawski i charkowski. Oprócz dronów wojska agresora użyły pocisków rakietowych S-300 oraz Ch-22.

Autorka/Autor:tas

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook.com/MNS.GOV.UA

Tagi:
Raporty: