Aktywizacja rosyjskiego lotnictwa przy wschodniej granicy Ukrainy

TVN24

Dwa myśliwce Su-30 przeleciały przez przestrzeń powietrzną Autonomicznej Republiki KrymuIrkut
wideo 2/36

Dowództwo sił lotniczych w Kijowie odnotowało w czwartek aktywizację rosyjskiego lotnictwa wojskowego, które „maksymalnie zbliżyło się” do wschodniej granicy Ukrainy oraz trenowało wystrzały pocisków manewrujących z zaanektowanego przez Rosję Krymu.

Dowództwo ukraińskich sił lotniczych oświadczyło, że rosyjskie samoloty zbliżyły się także do linii rozgraniczenia w konflikcie między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie, który wciąż pozostaje w składzie Ukrainy.

Bombowce nad Krymem

- Samoloty myśliwskie i bombowce państwa agresora dokonywały wylotów z lotnisk Kursk, Millerowo, Gwardiejskoje i Saki, maksymalnie zbliżając się do granicy państwowej Ukrainy i linii rozgraniczenia – poinformowano w komunikacie. Armia Ukrainy powiadomiła jednocześnie o lotach bombowców strategicznych nad Krymem. - Grupa bombowców strategicznych Tu-95 w asyście dwóch myśliwców Su-30 dokonała przelotu w przestrzeni powietrznej Autonomicznej Republiki Krymu, trenując wystrzały pocisków manewrujących w kierunku Ukrainy kontynentalnej – czytamy. Dowództwo sił lotniczych Ukrainy oceniło, że aktywizacja działań rosyjskiego lotnictwa związana była z przeprowadzonymi w czwartek ćwiczeniami obrony powietrznej ukraińskich sił zbrojnych.

Autor: MR/AG / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: