Świat

Ujawniono przyczyny śmierci córki Whitney Houston

Świat

CC BY-SA 2.0 | asterio tecsonBobbi Kristina Brown była jedynym dzieckiem Whitney Houston

Sekcja zwłok córki Whitney Houston potwierdziła, że zatrucie narkotykami i utonięcie było przyczyną śmierci Bobbi Kristiny Brown. Eksperci nie byli jednak w stanie rozstrzygnąć, czy jej śmierć była nieszczęśliwym wypadkiem, czy też efektem morderstwa lub samobójstwa.

Bobby Kristina Brown zmarła w lipcu 2015 roku. Przed śmiercią spędziła kilka miesięcy w śpiączce po tym, jak znaleziono ją nieprzytomną w wannie. Twarz kobiety przez dłuższy czas znajdowała się pod wodą, co spowodowało nieodwracalne uszkodzenie mózgu i zapalenie płuc.

Jak teraz stwierdzono w trakcie sekcji zwłok, w organizmie kobiety wykryto marihuanę, alkohol, morfinę, substancje pochodne kokainy oraz środki usypiające.

Wypadek, samobójstwo, morderstwo?

Ekspertom nie udało się jednak rozstrzygnąć, czy śmierć 22-latki była nieszczęśliwym wypadkiem, czy próbowała ona popełnić samobójstwo. Nie udało się również ustalić, czy do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie, na przykład podając jej śmiertelną mieszankę środków odurzających.

Śledczy podkreślili w związku z tym, że choć przyczyna śmierci została ustalona, to jej okoliczności pozostają nieznane. - W tej sprawie wciąż jest wiele do wyjaśnienia - powiedział agencji Reutera profesor prawa z University of Georgia, Ron Carlson.

Ujawnienie wyników sekcji zwłok Bobby Kristiny Brown w czwartek nakazał sąd. Zrobił to pomimo obiekcji śledczych, którzy twierdzili, że ujawnienie wyników może utrudnić toczące się dochodzenie kryminalne.

Jak dotąd nie postawiono nikomu zarzutu morderstwa 22-latki, jednak jej były chłopak, Nick Gordon, został oskarżony o przyczynienie się do jej śmierci, a także kradzież pieniędzy z konta młodej kobiety.

Umarła jak jej matka

Bobbi Kristina Brown – jedyne dziecko Whitney Houston, urodziła się 4 marca 1993 roku w Livingston. Jej ojcem jest Bobby Brown, amerykański piosenkarz, raper i tancerz. Kuzynką matki jest inna gwiazda muzyki Dionne Warwick, kolejna zaś wybitna artystka, piosenkarka gospel CeCe Winans, matką chrzestną.

Sprawa śmierci Bobby stała się szczególnie głośna z tego powodu, że młoda kobieta zginęła w bardzo podobnych okolicznościach co jej słynna matka, po której 22-latka odziedziczyła fortunę. Whitney Houston zmarła w lutym 2012 roku, a według specjalistów medycyny sądowej przed utonięciem w hotelowej wannie przedawkowała alkohol i narkotyki.

Autor: mm\mtom / Źródło: Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CC BY-SA 2.0 | asterio tecson