TVN24 | Świat

Twitter zawiesił konto republikańskiej deputowanej Marjorie Taylor Greene za fałszywe informacje o szczepieniach na koronawirusa

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP

Twitter "trwale zawiesił" prywatne konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za "wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad". Polegało na rozsiewaniu fałszywych informacji o szczepieniach przeciw koronawirusowi.

Republikańska deputowana Marjorie Taylor Greene, zdecydowana przeciwniczka szczepień przeciw COVID-19, oświadczyła, że decyzja ta dowodzi, iż Twitter "jest wrogiem Ameryki". Twitter decyzję o trwałym zawieszeniu jej konta ogłosił w niedzielę.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Fałszywe informacje o szczepieniach

W swym ostatnim wpisie z ubiegłej soboty Taylor informowała o "skrajnie dużej liczbie zgonów w USA po przyjęciu szczepionki na COVID-19". Polityk twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że rozsiewanie fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady.

Wcześniej Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i "skradzionych wyborach" w 2020 roku oraz wzywające do aktów przemocy wobec demokratycznych polityków, w tym przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Działalność Taylor wywołała sprzeciwy w samej Partii Republikańskej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej spiskowe teorie jako "obłędne kłamstwa".

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Taylor członkostwa w dwóch komisjach - ds. oświaty i pracy oraz budżetowej.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: