Świat

Twitter na celowniku Państwa Islamskiego. Terroryści zirytowani blokowaniem ich kont

Świat

[object Object]
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar ISReuters
wideo 2/20

Terroryści z Państwa Islamskiego grożą pracownikom Twittera. Serwis społecznościowy wzbudził gniew dżihadystów nieustannym blokowaniem kont organizacji. Terroryści wykorzystują internet i media społecznościowe do szerzenia swoich poglądów i werbunku nowych członków.

Od pewnego czasu dżihadyści prowadzą swoją działalność także w internecie. Tylko od maja założono na Twitterze ponad 60 tys. kont popierających bojowników Państwa Islamskiego. Pracownicy tego serwisu społecznościowego zaczęli je kasować.

Użytkownik ukrywający się pod nazwą @dawlamoon wezwał do ataków na pracowników Twittera i na jego siedzibę główną w San Francisco. Podejrzewa się, że profil reprezentuje związaną z Państwem Islamskim organizację Al Nusra Al Maqdisia. Po umieszczeniu wpisu został on natychmiast zablokowany.

"Kierownictwo Twittera powinno być świadome tego, że jeśli będą kontynuować kampanię przeciwko nam w wirtualnym świecie to rozpoczniemy walkę przeciwko nim w prawdziwym świecie" - pisał @dawlamoon. "Każdy pracownik Twittera powinien pamiętać, że możemy czekać na niego na progu jego domu" - dodawał w innym wpisie.

[object Object]
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar ISReuters
wideo 2/20

Autor: kło//plw / Źródło: Independent, Washington Post

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: