"Tusk mnoży sprzeczne obietnice"

Aktualizacja:

- Sprzeczne obietnice przyczyniają się do zaciemnienia politycznego przesłania rządu - w spóźnionym artykule ocenia expose premiera Donalda Tuska konserwatywny francuski dziennik "Le Figaro".

"Le Figaro" zwraca uwagę na obietnice nowego gabinetu, skierowane do przedsiębiorców: obniżkę podatków i skrócenie "papierkowych" formalności. Ale zarazem, jak zauważa dziennik, Tusk zapowiada pomoc socjalną dla najbardziej potrzebujących: "kobiet, niepełnosprawnych i pracowników powyżej 50. roku życia".

Autor wskazuje zapowiedź premiera Tuska z expose, że Polska wprowadzi "możliwie jak najszybciej" walutę euro, jeśli inflacja będzie zahamowana. "Le Figaro" zauważa jednak, że ten warunek nie jest obecnie spełniony: "W sprawie euro bracia Kaczyńscy mieli zwyczaj "wodzić za nos" Komisję Europejską. Z Donaldem Tuskiem u steru ta praktyka nie odeszła jeszcze w przeszłość" - ocenia.

Konserwatywna gazeta uważa, że "jednym z nielicznych jasnych wniosków, płynących z expose Tuska, jest to, że nowy rząd będzie bardziej liberalny od swojego poprzednika".

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości