TVN24 | Świat

Zderzyli się w powietrzu, wpadli do morza. Nagranie wypadku paralotniarzy

TVN24 | Świat

Autor:
lukl//now
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, Demiroren

Niebezpieczne wypadki paralotniarzy podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Gier Lotniczych w południowo-zachodniej tureckiej prowincji Mugla. Dwaj zawodnicy zderzyli się w powietrzu i wpadli do morza. Trafili do szpitala. Kolizję nagrał jeden z widzów. Inna paralotniarka, z Ukrainy, straciła kontrolę nad swoją paralotnią i także wpadła do morza. Uratowała ją straż przybrzeżna.

Do zdarzeń doszło w niedzielę w Oludeniz, będącym rajem dla paralotniarzy. Nagranie z udziałem dwojgiem paralotniarzy opublikowała turecka telewizja Mugla TV. Widać na nim, jak paralotnie prezentujące się w powietrzu w ramach międzynarodowego festiwalu Air Games zderzają się, zaplątują i z wysokości około 20 metrów spadają do morza.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Paralotniarze zostali przewiezieni do szpitala. Według agencji informacyjnej Demiroren, jeden z nich, 42-letni pilot Cagdas Turkmen, jest w stanie krytycznym.

Straciła kontrolę nad paralotnią, wpadła do morza

W innym incydencie turecka straż przybrzeżna uratowała z morza paralotniarkę z Ukrainy, która straciła kontrolę i wylądowała w wodzie. Jak poinformowała turecka straż przybrzeżna w oświadczeniu, kobieta została natychmiast zauważona przez dyżurne jednostki i przewieziona do szpitala. Była w stanie stabilnym.

W tegorocznym, pięciodniowym 21. Międzynarodowym Festiwalu Gier Lotniczych w tureckim kurorcie Oludeniz wzięło udział około 2000 paralotniarzy i sportowców z 60 krajów.

Autor:lukl//now

Źródło: tvn24.pl, Reuters, Demiroren