Świat

Zabili 21 turystów, grozi im kara śmierci. Rusza proces terrorystów z Bardo

Świat


W Tunisie rozpoczął się we wtorek proces 24 osób powiązanych z zamachem w Muzeum Bardo w marcu 2015 roku. W ataku zginęło 21 turystów z zagranicy i policjant. Dwunastu osobom grozi kara śmierci.

Dwóch zamachowców z muzeum zostało zabitych przez służby bezpieczeństwa. W wyniku śledztwa wykryto siatkę osób, które pośrednio lub bezpośrednio brały udział w zamachu.

Aresztowanie w Niemczech

Na początku lutego tego roku podczas policyjnej akcji przeciwko islamistom na terenie Hesji w Niemczech aresztowano 36-letniego Tunezyjczyka, który brał prawdopodobnie udział w zamachu na Muzeum Bardo. Tunezyjczyk przyjechał do Niemiec w sierpniu 2015 roku i poprosił o azyl.

Zamachy w Tunezji

W 2015 roku w Tunezji islamistyczni bojownicy szkoleni w Libii oprócz ataku na Muzeum Bardo przeprowadzili też atak na hotel w kurorcie Susa, w którym zginęło 38 osób, w większości brytyjskich turystów.

W listopadzie tego samego roku 12 osób zginęło w samobójczym zamachu w Tunisie na autobus przewożący członków ochrony prezydenta Tunezji. Wszystkimi ofiarami śmiertelnymi tamtego ataku byli agenci służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo głowy państwa.

Autor: arw/adso / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości