TVN24 | Świat

Płynęli z Libii do Włoch. Utonęło 17 osób

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Organizacje ratujące migrantów na Morzu Śródziemnym zwracają uwagę na wzrost liczby osób porywających się na ryzykowną podróż drogą morską do Europy. Tunezyjski Czerwony Półksiężyc poinformował, że w czwartek u wybrzeży Tunezji podczas próby przedostania się z Libii do Włoch utonęło 17 migrantów z Afryki.

Tunezyjska straż przybrzeżna zdołała uratować dwie Nigeryjki na wodach w pobliżu położonego na południu kraju miasta Dżardżis - powiedział agencji Reutera przedstawiciel Czerwonego Półksiężyca Mongi Slim. W marcu u wybrzeży Tunezji przewróciły się dwie prowizorycznej konstrukcji łodzie, zginęło wtedy co najmniej 39 nielegalnych migrantów. Uratowano 165 osób z różnych państw afrykańskich.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Próbują przedostać się do Europy

Organizacje pozarządowe, ratujące migrantów na Morzu Śródziemnym, obserwują coraz bardziej niepokojącą sytuację. Sukcesywnie wzrasta liczba osób porywających się na ryzykowną podróż drogą morską do Europy.

Niemal codziennie łodzie z migrantami wypływają z północnych wybrzeży Afryki.

Według Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji w 2020 roku ponad 1200 migrantów zginęło na Morzu Śródziemnym, z czego zdecydowana większość na centralnym szlaku, prowadzącym z Tunezji.

CZYTAJ: Dopłynęły łodzie z migrantami. Ponad 1400 osób

Autor:asty/kab

Źródło: PAP