Świat

Trzy godziny bitwy z piratami. 16 złapanych

Świat

Aktualizacja:
 
bharat-rakshak.comNiszczyciel rakietowy INS Ranvijay podczas ćwiczeń

Indyjska marynarka wojenna po raz kolejny wykazuje się skutecznością w walce z piratami. Po trzygodzinnej bitwie na Morzu Arabskim dwóm indyjskim okrętom udało się pojmać 16 piratów i zapobiec atakowi na statek handlowy.

Do walki doszło u wybrzeży indyjskich wysp Lakkadiwów (znanych również jako Lakszadiwy) na Oceanie Indyjskim. Patrolujący okręt indyjskiej marynarki i drugi należący do straży przybrzeżnej, odebrały sygnał alarmowy wysłany przez atakowany przez piratów statek MV Maersk Kensington.

Pierwsza na miejsce dotarła jednostka straży przybrzeżnej. Gdy Hindusi zbliżyli się do irańskiego trawlera, porwanego wcześniej i wykorzystywanego jako statek-matka, piraci otworzyli ogień. Wywiązała się trzygodzinna walka, do której przyłączył się okręt marynarki wojennej. Po intensywnej wymianie ognia trawler stanął w płomieniach.

Piraci i pechowa irańska załoga zostali wyłowieni z morza. Łącznie do niewoli trafiło 16 piratów. Przekazano ich policji w Bombaju.

Indyjska marynarka wojenna w ostatnich miesiącach wykazuje się dużą skutecznością w zwalczaniu piractwa. Zatrzymano już około 120 piratów, w większości obywateli Somalii.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: bharat-rakshak.com