Kobieta uwięziona na wysokim piętrze zniszczonego bloku. Do akcji ratunkowej użyto dźwigu

Autor:
asty\mtom
Źródło:
Reuters

Z każdą godziną rośnie liczba ofiar wielkiego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło tereny na granicy Turcji i Syrii. Agencja Reutera opublikowała akcję ratowniczą w Adanie, gdzie służby przy pomocy dźwigu uwolniły kobietę uwięzioną na wysokim piętrze zniszczonego budynku.

W poniedziałek po południu służby przeprowadziły akcję ratunkową w miejscowości Adana na południu Turcji. Kobieta była uwięziona na wysokim piętrze zniszczonego bloku – ratownicy musieli użyć dźwigu, ponieważ klatka schodowa i winda były doszczętnie zniszczone.

Ratownik pomógł kobiecie przejść przez próg okna mieszkania i dostać się do kosza dźwigu, a następnie opuścił ją na ziemię.

Akcja ratunkowa w miejscowości AdanaReuters

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

W Turcji i Syrii nad ranem w poniedziałek doszło do trzęsienia ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych z godziny na godzinę rosła, wieczorem sięgnęła trzech tysięcy. O tej samej porze odnotowano kilkanaście tysięcy osób rannych. Kilka tysięcy domów jest kompletnie zniszczonych.

Silne trzęsienie ziemi w Turcji i SyriiPAP

Wedle najnowszych oficjalnych danych w wyniku poniedziałkowego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 i następujących po nim wstrząsach wtórnych w Turcji i Syrii zginęło łącznie 5021 osób.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości