"Polsko, wielki kraju". Gratulacje od Trumpa

Świat

Świętowanie Niepodległości w Chicagotvn24
wideo 2/35

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości gratulacje na Twitterze złożył Polsce prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. "Polsko, wielki kraju - gratulacje z okazji 100. rocznicy twojej niepodległości" - napisał amerykański przywódca.

"Nigdy nie zapomnę czasu, który tam spędziłem" - dodał Trump.

Do wpisu dołączył zdjęcie przedstawiające jego samego oraz słuchających jego przemówienia ludzi zgromadzonych na placu Krasińskich w lipcu 2017 roku. W tle widać katedrę polową Wojska Polskiego.

Trump przebywa obecnie w Paryżu, gdzie wraz z kilkudziesięcioma przedstawicielami władz innych państw brał udział w obchodach zakończenia pierwszej wojny światowej.

Trump w Polsce

Amerykański przywódca, który urząd szefa państwa sprawuje od stycznia 2017 roku, był wraz z małżonką Melanią Trump w Polsce w dniach 5-6 lipca 2017 roku. Spotkał się wówczas m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i rozmawiał z przywódcami krajów Europy Środkowej i Wschodniej na szczycie Trójmorza.

CZYTAJ WIĘCEJ O WIZYCIE TRUMPA W POLSCE >

Życzenia od premiera Trudeau

Życzenia Polsce złożył również kanadyjski premier Justin Trudeau.

"To wydarzenie to wspaniała okazja do refleksji nad historią Polski i jej licznymi osiągnięciami od momentu odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. To również okazja, by podkreślić wybitny wkład Kanadyjczyków polskiego pochodzenia w sukces kanadyjskiego narodu na wszelkich polach" - napisał Trudeau w oświadczeniu.

Szef kanadyjskiego rządu przebywa w Paryżu, gdzie wraz z kilkudziesięcioma przedstawicielami władz innych państw brał udział w obchodach zakończenia pierwszej wojny światowej. W sobotę wziął m.in. udział w ceremonii upamiętnienia kanadyjskich żołnierzy, którzy zginęli w bitwie o wzgórza Vimy, na północy Francji, w 1917 roku.

Autor: kb//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock