Świat

Trump ubolewa, że jego syn musiał zawiesić działalność w fundacji

Świat

domena publiczna / Wikipedia | Ali Shaker/VOAEric Trump jest nie tylko biznesmanem, ale też filantropem ("Fakty" z 15

Amerykański prezydent elekt Donald Trump wyraził w piątek ubolewanie, że jego syn Eric musiał zawiesić działalność swej fundacji charytatywnej z powodu konfliktu interesów powstałego wobec wyboru ojca do Białego Domu.

"Mój wspaniały syn Eric nie będzie już mógł zbierać pieniędzy dla dzieci chorych na raka, ponieważ zachodzi prawdopodobnie konflikt interesów związany z objęciem przeze mnie urzędu prezydenta. Czyż to nie dziwaczne?" - napisał Trump na Twitterze.

"On kocha te dzieci, zebrał dla nich miliony dolarów, ale teraz musi przestać. To nie w porządku!" - dodał prezydent elekt.

Biznesmen i filantrop

32-letni Eric, trzecie dziecko nowojorskiego biznesmena, ogłosił w czwartek, że jego istniejąca od 2007 roku fundacja przestaje działać wobec wątpliwości, jakie nasunęła donatorom perspektywa bezpośredniego jej kontaktu z Białym Domem.

"Nie wpłacamy więcej pieniędzy na konto bankowe Eric Trump Foundation" - brzmi komunikat ogłoszony przez syna nowojorskiego przedsiębiorcy.

Fundacja Erica Trumpa zbierała rocznie około 1,5 miliona dolarów, wykorzystując turnieje golfowe, licytacje oraz drobne datki składane w hotelach należących do sieci Trumpa.

Autor: pk/tr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: domena publiczna / Wikipedia | Ali Shaker/VOA