Świat

"Wspaniałe przeżycie". Trump znów pisze o Polsce

Świat

Donald Trump podzielił się wrażeniami z wizyty w Polsce na Twitterze
Donald Trump podzielił się wrażeniami z wizyty w Polsce na Twitterze tvn24
wideo 2/26

Donald Trump opuścił Warszawę w czwartek po południu i udał się do Niemiec. Już stamtąd, w swoim pierwszym piątkowym wpisie na Twitterze powrócił do wizyty w Polsce i w ciepłych słowach napisał o niej jako "wspaniałym przeżyciu". "Dziękuję wszystkim, także hejterom, za wspaniałe recenzje przemówienia!" - dodał.

WIZYTA DONALDA TRUMPA - CZYTAJ RAPORT

W środę i czwartek Trump przebywał z wizytą w Warszawie. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, po czym rozmawiał z przywódcami krajów Europy Środkowej i Wschodniej na szczycie Trójmorza.

Przed odlotem do Hamburga - gdzie Trump bierze udział w szczycie G20 - wygłosił na placu Krasińskich długo oczekiwane przemówienie. Prezydentowi USA towarzyszyła w wizycie żona Melania. Do Warszawy przyjechała także Ivanka Trump wraz z mężem, Jaredem Kushnerem.

Ciepłe powitanie, liczne podziękowania

Amerykański przywódca został bardzo ciepło powitany przez publiczność na placu Krasińskich. Wiele osób miało ze sobą flagi polskie i amerykańskie, słychać było okrzyki "Donald Trump", a poszczególne części przemówienia były nagradzane brawami.

Prezydent kilkukrotnie dziękował Polakom za gościnność. W czwartek wieczorem zamieścił na Twitterze ponad dwuminutowe wideo z fragmentami wygłoszonego na placu Krasińskich przemówienia nałożonymi na zdjęcia z najważniejszych punktów wizyty.

Wpis opatrzył zdaniem, które pojawiło się w czasie wystąpienia: "Silna Polska to błogosławieństwo dla Europy, silna Europa to błogosławieństwo dla Zachodu i świata".

"Wspaniałe przeżycie"

Mimo że wizyta Trumpa w Warszawie trwała niespełna dobę, najwyraźniej mocno zapadła mu w pamięć. Wspomniał o niej również w piątek w swoim pierwszym tego dnia wpisie.

Jak podkreślił, podróż do Polski była "wspaniałym przeżyciem". "Dziękuję wszystkim, także hejterom, za wspaniałe recenzje przemówienia!" - dodał.

W kolejnym wpisie skomentował "świetne spotkania" z kanclerz Niemiec, premierem Japonii i prezydentem Korei Południowej.

Autor: kg/adso / Źródło: tvn24.pl

Raporty: