Świat

"Ten Kongres będzie najbardziej zapracowanym od dziesięcioleci"

Świat


Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nakłaniał w czwartek polityków Partii Republikańskiej do szybkiego działania ws. jego planów dotyczących m.in. budowy muru na granicy z Meksykiem, zmian w systemie podatkowym i zniesienia zapisów Obamacare.

Trump przebywa w Filadelfii, gdzie trwa trzydniowa konferencja republikanów. Podczas spotkania członkowie partii mają porozumieć się ws. planów legislacyjnych ugrupowania, którego członkowie, po raz pierwszy od dekady, kontrolują Biały Dom, Senat i Izbę Reprezentantów.

- Ten Kongres będzie najbardziej zapracowanym parlamentem od dziesięcioleci, może nawet w historii. (...) Koniec z polityką gadania i nicnierobienia. Musimy działać - mówił Trump do zebranych.

Ryan: republikanie idą ramię w ramię z prezydentem

Podczas czwartkowej konferencji prasowej spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan zapewniał z kolei dziennikarzy, że mimo doniesień prasowych o podziałach na linii partia-prezydent, republikanie idą ramię w ramię z Białym Domem.

- Jesteśmy po tej samej stronie co Biały Dom. (...) To będzie niekonwencjonalna prezydentura. Myślę, że już zdajecie sobie z tego sprawę - mówił Ryan do dziennikarzy. - Wydaje mi się, że zobaczymy wiele niekonwencjonalnych działań, takich jak tweety itp. Myślę, że jest to coś, do czego musimy się przyzwyczaić - dodał Ryan.

Przechodząc do planów legislacyjnych, spiker Izby Reprezentantów poinformował, że republikanie codziennie pracują z administracją Trumpa, "aby wypracować plan bardzo wyraźnych i agresywnych działań, by spełnić obietnice z kampanii". Wśród nich jest rezygnacja z Obamacare oraz zmiana systemu podatkowego.

Autor: adso / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości