Świat

Tragiczny pożar w kinie dla dorosłych

Świat

EPAPożar w dzielnicy rozrywki

Pożar kina dla dorosłych w Osace zabił co najmniej piętnaście osób, a kolejne dziesięć z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Podpalacz przyznał się do winy – donosi CNN.

Budynek Cats Adult Video Theater, jedno z licznych kin dla dorosłych w miejscowej dzielnicy rozrywki, stanął w płomieniach o trzeciej nad ranem. W środku, według szacunków policji, przebywało przynajmniej 25 osób. Do podpalenia przyznał się jeden z klientów przybytku.

– Podłożył ogień, używając gazet, które przyniósł w swojej torbie – relacjonował rzecznik policji w Osace, Kengo Hirami. Funkcjonariusze nadal próbują zidentyfikować zwłoki ofiar pożaru.

Cats Adult Video Theater to połączenie przybytku tylko dla dorosłych z tanią noclegownią. W budynku były 32 niewielkie kabiny wyposażone w łóżka polowe, telewizor oraz DVD. W Japonii wielu mężczyzn wykorzystuje takie miejsca, gdy spóźni się na ostatni pociąg albo przebywa w danym mieście w służbowej podróży. Coraz częściej kino-noclegownie stają się domem młodych ludzi, których nie stać na wynajęcie mieszkania. Dlatego oprócz filmów pornograficznych oferują one także najnowsze hity hollywoodzkie, animacje, a nawet komiksy.

W 2001 roku w pożarze jednego z budynków w największej dzielnicy czerwonych latarni w Tokio zginęło ponad czterdzieści osób, wśród nich obsługa baru oraz klienci.

Źródło: CNN, IAR

Źródło zdjęcia głównego: EPA