TVN24 | Świat

Tokio. Atak nożownika w pociągu. Są ranni

TVN24 | Świat

Autor:
ads/tr
Źródło:
PAP, Reuters

Nożownik zaatakował pasażerów pociągu kolei elektrycznej w Tokio. Rannych zostało co najmniej dziesięć osób. Policja zatrzymała podejrzanego, którym jest 36-letni mężczyzna.

Do ataku doszło około godziny 20.40 czasu lokalnego (13.40 w Polsce). Gdy pociąg miejskiej kolei przejeżdżał przez tokijską dzielnicę Setagaya, mężczyzna zaatakował pasażerów, raniąc dziesięć osób. 19-letni student uniwersytetu w stolicy Japonii, który był świadkiem wydarzenia, mówił później, że "wiele osób z zakrwawionymi ubraniami uciekało w panice". W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkuset pasażerów.

Poważnie ranna została 20-letnia kobieta, która miała liczne rany kłute klatki piersiowej i pleców. Życiu pozostałych rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik złapany przez policję

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pociągu nóż i portfel. Został ujęty przez policję w sklepie spożywczym w sąsiedniej dzielnicy Suginami. To 36-letni mężczyzna Do zatrzymania przyczynił się właściciel sklepu, który na podstawie zdjęć publikowanych w mediach rozpoznał go wśród swoich klientów i zadzwonił po policję.

Autor:ads/tr

Źródło: PAP, Reuters