TVN24 | Świat

"Szedł, powoli wymachując długim nożem. Była na nim krew". Atak i panika w pociągu w Tokio

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
ft,
pp
//now
Źródło:
Reuters, PAP

W pociągu w stolicy Japonii - Tokio, doszło w niedzielę do ataku z użyciem noża i kwasu. Sprawca - 24-letni mężczyzna - miał także wzniecić pożar. Jak podała agencja Kyodo, co najmniej 17 osób zostało rannych, a jedna z nich jest w stanie krytycznym. Według agencji Reutera napastnik był przebrany za Jokera, czarny charakter z filmów i serii komiksów o Batmanie. "Myślałem, że to jakiś wybryk na Halloween" - opowiadał jeden ze świadków.

Do incydentu, który wywołał panikę wśród pasażerów, doszło w pobliżu stacji Kokuryo w 10-wagonowym pociągu jadącym do Shinjuku w centrum Tokio. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze widać, jak ludzie wydostają się z pociągu przez okna.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Reuters: napastnik przebrany za Jokera

Jak podała agencja Reutera, napastnik to 24-letni mężczyzna, który w momencie ataku miał mieć na sobie kostium Jokera, czarnego charakteru z filmów i serii komiksów o Batmanie. Został zatrzymany na miejscu zdarzenia.

Japońskie media podkreśliły, że nie jest jasne, w jaki sposób aresztowany mężczyzna miał wywołać pożar. Według relacji rozprowadzał w wagonie płynną substancję.

"Myślałem, że to jakiś wybryk na Halloween"

"Myślałem, że to jakiś wybryk na Halloween" - powiedział jeden ze świadków gazecie "Yomiuri", wspominając moment, w którym zobaczył innych pasażerów biegnących w panice w kierunku jego wagonu. "Wtedy zobaczyłem mężczyznę, który szedł w tę stronę, powoli wymachując długim nożem". Jak dodał, była na nim krew.

Na innym nagraniu na Twitterze widać człowieka ubranego w fioletowy garnitur i jasnozieloną koszulę, czyli strój noszony przez Jokera, gdy siedział w pustym pociągu. W kolejnym klipie widać go przez okno, gdy jest otoczony przez organy ścigania.

Lokalne media podały później, że podejrzany powiedział władzom, że "chciał zabijać ludzi, aby móc zostać skazanym na śmierć".

Autor:ft, pp //now

Źródło: Reuters, PAP

Pozostałe wiadomości