Świat

To twarz zamachowca z Burgas? Policja pokazała portret

Świat

Bułgarskie MSWTak wyglądał zamachowiec z lotniska

Bułgarskie MSW opublikowało portret domniemanego zamachowca z Burgas. - Poważnie uszkodzona w wybuchu twarz została zrekonstruowana dzięki nowoczesnej technice komputerowej - powiedział szef bułgarskiego MSW, Cwetan Cwetanow.

Portret około 25-letniego młodego człowieka o typowych europejskich rysach, jasnych oczach i ciemnych włosach został przekazany mediom przez ministerstwo.

Podejrzani, ale bez winnych

W ataku na lotnisko Burgas dwa tygodnie temu zginęło pięciu izraelskich turystów oraz bułgarski kierowca, a ponad 30 osób zostało rannych.

Według izraelskich władz za atakiem stoi szyickie ugrupowanie z Libanu, Hezbollah. Byli pracownicy służb wywiadu wskazują z kolei w wypowiedziach dla mediów, że sposób dokonania zamachu przypomina styl Al-Kaidy. Władze bułgarskie wstrzymują się z wysuwaniem konkretnych zarzutów, podkreślając, że należy zaczekać na zakończenie dochodzenia. Na lotniskach, dworcach autobusowych i kolejowych oraz w portach w całym kraju obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Nadal trwają poszukiwanie dwóch domniemanych pomocników zamachowca, którzy mieli pomagać w przeprowadzeniu ataku. Był to pierwszy zamach terrorystyczny w Bułgarii od ponad 25 lat.

Autor: mk//bgr/k / Źródło: PAP, novinite.com

Źródło zdjęcia głównego: Bułgarskie MSW

Raporty: