Świat

To już pewne. Książę George będzie miał rodzeństwo

Świat

Lucy Young/REX/EAST NEWSWiiliam i Kate spodziewają się drugiego dziecka

Książęca para oczekuje kolejnego potomka. Królowa i członkowie obu rodzin są zachwyceni tą informacją - tym lakonicznym oświadczeniem Pałac Kensington potwierdził plotki, które od co najmniej miesiąca krążyły po anglojęzycznych mediach. Nieco ponad rok po narodzinach pierwszego syna 32-letnia Kate spodziewa się drugiego dziecka.

Pierworodny syn książęcej pary przyszedł na świat w lipcu ubiegłego roku. Jego narodziny, podobnie jak wcześniej ślub Kate i Williama, były sensacją, a przebieg ciąży księżnej śledziły krok po kroku media na całym świecie.

Na początku lipca w anglojęzycznych mediach pojawiły się informacje o tym, że księżna Kate jest znowu w ciąży. Wspominała o tym jej przyjaciółka, a tabloidy doszukiwały się zmian w jej figurze, które świadczyłyby o błogosławionym stanie. Pałac konsekwentnie odmawiał jednak komentarza.

Na oficjalne potwierdzenie informacji trzeba było nieco poczekać, ale w końcu nadeszło. W poniedziałek Pałac Kensington w krótkim oświadczeniu oficjalnie poinformował, że Kate jest w ciąży. Nie podano jednak, który to miesiąc.

"Królowa oraz członkowie obu rodzin są zachwyceni wiadomością, że księżna spodziewa się drugiego dziecka":

Gratulacje parze złożył na Twitterze premier Wielkiej Brytanii David Cameron:

Autor: kg\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Lucy Young/REX/EAST NEWS

Tagi:
Raporty: