TVN24 | Świat

Strzały w szkole. Policja: w środku znajdował się uzbrojony mężczyzna

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters
Strzały w szkole w Tennessee. Relacja Jana PachlowskiegoTVN24
wideo 2/2
TVN24Strzały w szkole w Tennessee. Relacja Jana Pachlowskiego

Policja poinformowała o strzelaninie, do której doszło w poniedziałek w szkole średniej w Knoxville w stanie Tennessee – jedna osoba nie żyje. Ranny jest jeden funkcjonariusz, ale jego życie nie jest zagrożone. Lokalne biuro szeryfa przekazało, że nie ma już zagrożenia.

W poniedziałek w Knoxville w amerykańskim stanie Tennessee w szkole średniej doszło do ataku. Lokalna policja napisała na Twitterze, że oddano tam strzały. Zgodnie z oświadczeniem policji po godzinie 15 czasu lokalnego funkcjonariusze wkroczyli do szkoły, gdzie znajdował się uzbrojony mężczyzna. Na miejscu padłu strzały. W wymianie ognia zastrzelona została jedna osoba. Ranny został także policjant, którego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na miejscu zdarzenia aresztowano jedną osobę. Policja prowadzi śledztwo – do wiadomości publicznej nie podano do tej pory informacji na temat możliwych motywów napastnika.

Dyrektor szkoły Bob Thomas zapewnił wcześniej na Twitterze, że placówka "reaguje na strzelaninę, która miała miejsce dzisiejszego popołudnia w Austin-East Magnet High School". "Zbieramy informacje o tej tragicznej sytuacji i jak najszybciej przekażemy dodatkowe informacje" – dodał. "Budynek szkoły został zabezpieczony, a uczniowie, którzy nie brali udziału w zdarzeniu, zostali zwolnieni do swoich rodzin" – przekazał.

akr/kg, mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/Knoxville_PD