Świat

Telewizja Fox znowu przeprasza

Świat

Back to You
FoxBack to You

Telewizja Fox, w której sitcomie znalazł się "żart" że "Polacy mają we krwi współpracę z nazistami" ponownie i w bardziej zdecydowanych słowach przeprosiła za to Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia.

Telewizja obiecała także wycofać "dowcip" z wszelkich ewentualnych powtórek odcinka, który nadano 14 listopada.

"Fox Broadcasting Company i 20th Century Fox Television chce wyrazić głębokie i szczere przeprosiny za nieliczący się z uczuciami widzów fragment dialogu w czasie epizodu serialu 'Back to You', nadanego 14 listopada" - stwierdza oświadczenie sieci Fox.

W dalszej części stacja zapewnia, że nie miała zamiaru sugerowania powiązań Polaków z nazizmem. "W żadnym wypadku dialog ten nie chciał sugerować jakiegokolwiek związku między narodem polskim a hitleryzmem. Wspomniane słowa były wypowiedziane przez postać znaną z ignorancji i przedstawiania dziwacznych opinii. Puszczenie tego fragmentu na antenę było jednak błędem i przepraszamy wszystkich, którzy zostali nim obrażeni. Usunęliśmy go z odcinka serialu wysłanego do wszystkich platform dystrybucji na potrzeby wszelkich przyszłych emisji - czytamy w oświadczeniu.

Jak powiedział Robert Szabla z telewizji Polvision w Chicago, oświadczenie jest efektem akcji protestów podjętej przez Polonię, interwencji prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej Franka Spuli, który rozmawiał z dyrekcją Fox, oraz osobistego zaangażowania się ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fox