Tak wygląda pierwszy dom Wiktora Janukowycza. "Obraz nędzy i rozpaczy"

Tu mieszkał Wiktor Janukowycz
Tu mieszkał Wiktor Janukowycz
tvn24
tvn24Rodzinny dom Wiktora Janukowycza

Żyrandole za miliony euro, alkohole z własnym wizerunkiem, ociekające złotem łazienki, prywatne zoo - tak wyglądały wille Wiktora Janukowycza, kiedy jeszcze rządził na Ukrainie. Mało kto jednak wie, gdzie urodził się i jak wygląda teraz pierwszy dom byłego ukraińskiego prezydenta. Dom, a raczej to, co z niego zostało, odwiedził reporter TVN24 Łukasz Gonciarski.

Wiktor Janukowycz przyszedł na świat 9 lipca 1950 r. w przemysłowym mieście Jenakijewe w obwodzie donieckim. Z domu, w którym wówczas mieszkał, pozostała już tylko ruina. - Obraz nędzy i rozpaczy - mówi Łukasz Gonciarski, który zwiedzał "salony" byłego prezydenta. To, co zobaczył w rodzinnym mieście Janukowycza, znacznie odbiega od luksusów, do których przywykł później odsunięty od władzy prezydent Ukrainy.

W jednej z rezydencji Janukowycza, do której w lutym weszli dziennikarze, znajdowało się m.in. prywatne zoo, pole golfowe oraz garaż pełen luksusowych samochodów.

Uciekł do Rosji

Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji po starciach demonstrantów z milicją w Kijowie, w których zginęło ponad 80 osób. Parlament ukraiński pozbawił go władzy i 23 lutego powołał Ołeksandra Turczynowa na p.o. prezydenta. Tego samego dnia parlament przejął na własność państwa jego luksusową rezydencję tzw. Meżyhirię.

23.02.2014 | Pełna luksusów willa Wiktora Janukowycza
23.02.2014 | Pełna luksusów willa Wiktora JanukowyczaDariusz Prosiecki | Fakty TVN

Autor: db\mtom / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości