Świat

Tak Trump mówi do przywódców państw. Ujawniono dokładny zapis

Świat


Pakistański rząd opublikował wyjątkowo szczery zapis rozmowy premiera tego kraju z Donaldem Trumpem - pisze dziennik "Washington Post". Transkrypcja jest bardzo dokładna i oddaje nietypowy sposób mówienia przyszłego amerykańskiego prezydenta. Jak się okazuje, wyraża się w ten sposób nie tylko na wiecach wyborczych.

Do rozmowy Trumpa z premierem Nawazem Sharifem doszło w poniedziałek. Pakistańczyk zadzwonił, aby pogratulować Amerykaninowi zwycięstwa w wyborach. Zrobił to z pewnym opóźnieniem, bo głosowanie w USA miało miejsce trzy tygodnie wcześniej.

Jeśli Trumpowi nie spodobało się takie spóźnienie, to nie dał tego po sobie poznać. Wręcz przeciwnie, zaczął mówić do Pakistańczyka tak, jak do swoich wyborców na wiecu.

Panie premierze, ma pan bardzo dobrą reputację. Jest pan świetnym gościem. Robi pan niezwykłą robotę, co widać gołym okiem. Nie mogę się doczekać rychłego spotkania. Tak jak z panem rozmawiam, panie premierze, to czuję, jakbym rozmawiał z osobą, którą znam już bardzo długo. pana kraj jest niezwykły i ma świetne perspektywy. Pakistańczycy to jedni z najmądrzejszych ludzi. Jestem gotowy i chętny odegrać każdą rolę, którą pan chciałby mi zlecić, aby znaleźć rozwiązania dla najpilniejszych problemów. To będzie honor i osobiście to zrobię. Proszę się nie krępować i dzwonić do mnie, kiedy pan chce, nawet przed 20 stycznia, kiedy obejmuję urząd. Zapis wypowiedzi Donalda Trumpa opublikowany przez pakistański rząd

Jak zanotował dalej sumienny stenotypista pakistańskiego rządu, na zaproszenie do odwiedzenia Pakistanu Trump odparł, że "bardzo by chciał przyjechać do tego fantastycznego państwa, fantastycznego miejsca i fantastycznych ludzi". "Proszę przekazać obywatelom Pakistanu, że są wspaniali i że wszyscy Pakistańczycy, których poznałem, to wyjątkowi ludzie" - miał oznajmić na zakończenie rozmowy Trump. Jak zwracają uwagę dziennikarze "Washington Post", entuzjastyczny ton prezydenta-elekta w rozmowie z premierem Sharifem trochę mija się z jego wcześniejszymi wypowiedziami na temat Pakistanu. W 2012 roku Trump napisał na przykład: "Pakistan nie jest naszym przyjacielem. Daliśmy im miliardy dolarów i co dostaliśmy w zamian? Zdradę i brak szacunku".

Autor: mk\mtom / Źródło: Washington Post