Tajemnicza śmierć rosyjskiego generała

TVN24

Aktualizacja:
WikipediaWojska wewnętrzne to potężna, licząca dziesiątki tysięcy żołnierzy formacja

Były szef wywiadu rosyjskich wojsk wewnętrznych, generał Wiktor Czewrizow popełnił samobójstwo - poinformował przedstawiciel MSW Rosji, cytowany przez agencję Interfax. To już druga w ostatnim czasie śmierć w tajemniczych okolicznościach generała służb specjalnych Rosji.

62-letni Czewrizow miał popełnić samobójstwo w Moskwie w poniedziałek rano, strzelając sobie w głowę. Były szef wywiadu wojsk MSW strzelał z pistoletu Makarowa, który otrzymał w nagrodę za swoją służbę.

Wątpliwości

Jak poinformował rzecznik Komitetu Śledczego w Moskwie Siergiej Marczenko, którego cytowała agencja ITAR-TASS, w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Według bliskich Czewrizowa, generał nie wskazywał żadnych oznak depresji, nie zostawił również listu pożegnalnego.

Czewrizow przeszedł a emeryturę w 2002 roku. Był szefem wywiadu wojsk wewnętrznych, zbrojnej formacji MSW.

Kolejny dziwny zgon

Czewrizow to kolejny rosyjski generał służb specjalnych, który zginął w ostatnim czasie. W sierpniu doszło do tajemniczej śmierci zastępcy szefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU) Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Jurija Iwanowa. Generał miał utonąć w pobliżu brzegów Syrii.

Źródło: lefigaro.fr

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia