Świat

Szydło: dobre stosunki Francji z naszym regionem istotne dla przyszłości Unii

Świat

[object Object]
Szydło: liczę na dobre stosunki z Francjątvn24
wideo 2/20

Liczę na dobre stosunki z Francją, która również powinna rozumieć, że dobre stosunki z państwami Europy Środkowo-Wschodniej są istotne dla przyszłości Unii Europejskiej - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

- Liczę na dobre stosunki z Francją, uważam, że Francja również powinna rozumieć, że dobre stosunki z państwami Europy Środkowo-Wschodniej są dla niej istotne i są też istotne dla przyszłości Unii Europejskiej - powiedziała szefowa rządu w poniedziałek na konferencji prasowej w Pekinie.

Jak mówiła, patrzy na relację z Francją poprzez nasze wspólne sprawy w Unii Europejskiej. - Jest dużo ważnych tematów, które przed nami. Wierzę w to głęboko, że Francja będzie konstruktywnie rozmawiać na przykład o wspólnym rynku, o tym, że powinniśmy walczyć z protekcjonizmem, bo to są sprawy fundamentalne dla przyszłości Unii Europejskiej - podkreśliła premier.

Macron prezydentem Francji

Emmanuel Macron uroczyście objął w niedzielę w Pałacu Elizejskim w Paryżu urząd prezydenta Francji. W swoim pierwszym wystąpieniu w nowej roli centrysta zapowiedział m.in. starania o pojednanie społeczeństwa oraz odbudowanie pozycji kraju na świecie.

Prezydent Andrzej Duda, który w piątek rozmawiał telefonicznie z prezydentem Macronem, powiedział w sobotę w Krakowie, że chciałby, żeby nastąpił swoisty reset w relacjach polsko-francuskich, które w ostatnim czasie z różnych przyczyn bywały trudne.

Autor: mm//rzw / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości