TVN24 | Świat

Będzie oglądać filmy przez tydzień. Na szczycie latarni morskiej

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
BBC

Jedną z atrakcji ograniczonej z powodu pandemii COVID-19 edycji festiwalu filmowego w Göteborgu jest możliwość obejrzenia wszystkich produkcji w samotności na szczycie latarni morskiej. Konkurs wygrała szwedzka pielęgniarka Lisa, która przez tydzień obejrzy łącznie 60 filmów. - Wiatr, morze, możliwość bycia częścią zupełnie innej rzeczywistości przez tydzień, to wszystko jest naprawdę atrakcyjne – powiedziała.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Göteborgu zostali zmuszeni do ograniczenia edycji przez pandemię COVID-19. Nie będzie projekcji w kinach, zamiast tego cały program festiwalowy będzie pokazywany online.

Jeden z uczestników wirtualnego pokazu ma okazję obejrzeć 60 festiwalowych filmów na szczycie latarni morskiej na odizolowanej wyspie u wybrzeży Szwecji. Organizatorzy ogłaszając konkurs, przekazali, że szukają prawdziwego fana kina, który emocjonalnie i psychicznie jest w stanie sprostać temu zadaniu – relacjonowała Maddy Savage z BBC w Sztokholmie.

Jak się okazało, zwyciężczynią konkursu została szwedzka pielęgniarka. która pracowała na oddziałach, gdzie przebywali chorzy na COVID-19. Lisa Enroth pokonała 12 000 fanów kina z całego świata, którzy wyrazili chęć udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Samotny filmowy tydzień

Lisa, która stwierdziła, że została "wyssana z energii" z powodu pandemii COVID-19, spędzi tydzień, żyjąc samotnie na wyspie Hamneskär, bez telefonu, komputera, książek i innych form rozrywki.

Na określony czas każdego dnia będzie dostawała tablet, aby móc nagrywać wideoblog. Ze względów bezpieczeństwa na wyspie będzie przebywać jeszcze jedna osoba, która będzie raz dziennie sprawdzać, czy wszystko w porządku u uczestniczki wydarzenia.

Ekran do oglądania filmów ustawiono w pomieszczeniu na szczycie latarni. Dzięki temu Enroth będzie mogła także podziwiać 360- stopniowy widok swojego nowego otoczenia. - Wiatr, morze, możliwość bycia częścią zupełnie innej rzeczywistości przez tydzień, to wszystko jest naprawdę atrakcyjne – powiedziała pielęgniarka, która w sobotę została przewieziona łodzią na wyspę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zwyciężczyni mieszka na stałe w Skovde, małym mieście na wschód od Göteborga, gdzie należy do lokalnego klubu filmowego. Dyrektor generalna festiwalu Mirja Wester powiedziała, że dobrze się stało, iż udział w tym wydarzeniu dano jednemu z wielu bohaterów pracujących w ochronie zdrowia podczas pandemii.

Autor:pp/kab

Źródło: BBC

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości