Wyprzedzanie na przełęczy. Zniszczone luksusowe samochody, szkody szacowane na miliony franków

TVN24 | Świat

Autor:
ft//rzw
Źródło:
ur.ch, gtspirit
Google MapsWypadek luksusowych aut na przełęczy Świętego Gotarda

Zderzenie się dwóch luksusowych aut sportowych zainicjowało karambol na szwajcarskiej przełęczy Świętego Gotarda. Jedna osoba doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Szkody oszacowano na 3,7 milionów franków (ponad 15 milionów złotych). 

Do wypadku doszło w środę po południu na przełęczy Świętego Gotarda w kantonie Uri w południowej Szwajcarii. Jak podają lokalne media, powołujące się na policję kantonalną, kierowca bugatti chiron rozpoczął manewr wyprzedzania trzech samochodów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W tym samym momencie także kierowca jadącego przed nim porsche 911 podjął próbę wyprzedzenia pozostałych aut, co w konsekwencji doprowadziło do zderzenia obydwu samochodów.

Wypadek luksusowych aut na przełęczy Świętego GotardaKanton Uri (ur.ch)

Po uderzeniu o siebie, pojazdy - według ustaleń policji - odbiły się od siebie z impetem i uderzyły w i dwa kolejne samochody: van kempingowy i mercedesa. Jedna osoba z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala - doniosły lokalne media. Droga na alpejskiej przełęczy została zamknięta na kilka godzin.

Szkody szacowane na miliony franków

Według szwajcarskiej policji obydwaj kierowcy wyprzedzających samochodów to mieszkańcy Szwajcarii. Szkody szacowane są na 3,7 mln franków szwajcarskich (15,1 mln złotych).

Autor:ft//rzw

Źródło: ur.ch, gtspirit

Źródło zdjęcia głównego: Kanton Uri (ur.ch)