Szefowie rządów pojadą na marsz przeciw terroryzmowi. Będą Kopacz i Tusk


Wielu czołowych polityków europejskich zapowiedziało udział w mającym się odbyć w niedzielę w Paryżu wielkim marszu przeciw terroryzmowi i przemocy, organizowanym po krwawym zamachu na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo". Jak dowiedziały się "Fakty" TVN, do Paryża pojedzie również premier Ewa Kopacz.

Swój udział w marszu zapowiedzieli, m.in.: szefowie rządów Hiszpanii - Mariano Rajoy, Włoch Matteo Renzi i Wielkiej Brytanii David Cameron, a także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. - Przewodniczący Tusk odebrał telefon od prezydenta Francji Francois Hollande'a i weźmie udział w marszu w niedzielę w Paryżu - powiedział rzecznik prasowy Tuska Preben Aaamann. "W niedzielę będę z Francois Hollande'em w Paryżu. JeSuisCharlie (Jestem Charlie)" - napisał w piątek na Twitterze szef włoskiego rządu Matteo Renzi. "Nie pozwolimy, by strach zmienił nas i Europę" - dodał.

W marszu weźmie także udział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker:

Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych

Tego samego dnia w Paryżu ma się odbyć spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej oraz przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Komisji Europejskiej. Spotkanie jest organizowane z inicjatywy szefa francuskiego MSW Bernarda Cazeneuve’a w kontekście ataku na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu.

Celem spotkania będzie przede wszystkim analiza wydarzeń, jakie miały miejsce w Paryżu pod kątem wypracowania wspólnych wniosków, tak aby w miarę możliwości zapobiec tego typu aktom terroru.

[object Object]
14.01.2015 | Francja: nowy numer „Charlie Hebdo” wyprzedany na pniuFakty TVN
wideo 2/20

Autor: kg/tr / Źródło: PAP, "Fakty" TVN

Pozostałe wiadomości