TVN24 | Świat

Szczepionki przyjadą do Watykanu "zapewne w wystarczających ilościach"

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

W najbliższych tygodniach rozpocznie się w Watykanie kampania szczepień przeciwko COVID-19 - poinformowała dyrekcja watykańskiego systemu ochrony zdrowia. W komunikacie zaznaczono, że szczepionki dotrą w drugim tygodniu stycznia, "zapewne w wystarczających ilościach, by pokryć zapotrzebowanie".

Liczby dawek ani producenta szczepionek nie podano. Wcześniej włoskie media informowały, że Watykan ma otrzymać 10 tysięcy dawek preparatu, których dużą część przeznaczy dla osób bezdomnych i ubogich.

W wydanej nocie dyrekcji watykańskiej służby zdrowia mowa jest też o tym, że zakupiona została specjalna lodówka do przechowywania szczepionek w bardzo niskich temperaturach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Szczepienia w Watykanie

Planuje się, że podawanie preparatu rozpocznie się w drugiej połowie stycznia według kryteriów wyboru osób najbardziej narażonych na ryzyko zakażenia i zgodnie z dobrowolnymi zgłoszeniami. W komunikacie zaznaczono, że szczepionki dotrą w drugim tygodniu stycznia, "zapewne w wystarczających ilościach, by pokryć zapotrzebowanie".

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Priorytetem będzie zaszczepienie personelu medycznego, sił porządkowych, osób starszych i personelu mającego najczęściej kontakt z grupami ludzi - wyjaśniono. Punkt szczepień, prowadzonych przez personel watykańskiej służby zdrowia, będzie znajdować się w atrium Auli Pawła VI.

Obecnie należy oczekiwać decyzji, czy zaszczepi się również papież Franciszek, zwłaszcza w związku z jego zaplanowaną na początek marca podróżą do Iraku.

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: