TVN24 | Świat

Von der Leyen: dwie dawki szczepionki przyjęło cztery procent obywateli państw Unii Europejskiej

TVN24 | Świat

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
PAP
Europejska Agencja Leków o badaniach nad szczepionką AstraZeneki
Europejska Agencja Leków o badaniach nad szczepionką AstraZenekiEBS
wideo 2/21
EBSEuropejska Agencja Leków o badaniach nad szczepionką AstraZeneki

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekazała podczas czwartkowego szczytu unijnego, że od 1 grudnia 2020 roku Unia Europejska wyeksportowała około 77 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 do 33 krajów. Dodała, że do tej pory obiema dawkami szczepionki zostało zaszczepionych nieco ponad 4 procent populacji państw Unii.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Jak podaje Reuters, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekazała przywódcom państw członkowskich, że jak dotąd 18,2 miliona obywateli Unii Europejskiej, czyli 4,1 procent populacji, zostało zaszczepionych dwiema dawkami.

Według slajdów pokazanych przez von der Leyen 27 państw Unii podało około 62 miliony dawek z 88 milionów, które dostarczyli dotąd producenci.

Przewidywania co do dostaw szczepionek

Unia Europejska szacuje, że w pierwszym kwartale otrzyma 66 milionów dawek od koncernów BionTech/Pfizer, 10 milionów od Moderny i 30 milionów od AstraZeneki.

Tymczasem AstraZeneca zobowiązała się w umowie z Unią do dostarczenia 90 milionów dawek w pierwszym kwartale i kolejnych 30 milionów w grudniu - wynika z dokumentu.

W drugim kwartale tego roku Unia Europejska oczekuje 200 milionów dawek od BionTech/Pfizer, 35 milionów od Moderny, 70 od AstraZeneki i 55 milionów od firmy Johnson & Johnson. Według informacji Reutersa, zobowiązania umowne AstraZeneki dotyczyły 180 milionów dawek w drugim kwartale.

Autor:mjz//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości