TVN24 | Świat

Rozpoczynają szczepienia przeciwko koronawirusowi u dzieci od trzeciego roku życia. W Chile

TVN24 | Świat

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP
"Jeżeli tylko jest możliwe zaszczepienie także dzieci to należy to jak najszybciej zrobić"
"Jeżeli tylko jest możliwe zaszczepienie także dzieci to należy to jak najszybciej zrobić"TVN24
wideo 2/21
TVN24"Jeżeli tylko jest możliwe zaszczepienie także dzieci to należy to jak najszybciej zrobić"

Ministerstwo Zdrowia w Chile podjęło w piątek decyzję o rozpoczęciu szczepień dzieci w wieku od 3 do 6 lat przeciwko COVID-19 chińską szczepionką Sinovac. Szczepienia mają się zacząć w najbliższych dniach.

Według przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia doktora Herberto Garcii zgromadzono już wystarczające doświadczenie, aby podjąć taką decyzję, uwzględniając doświadczenia Chin w tej dziedzinie. Garcia powiedział, że tym kraju zastosowano szczepionkę Sinovac u 100 milionów dzieci w wieku od 3 do 17 lat.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Minister: liczbę zakażeń u dzieci można zredukować nawet do zera

- U zaszczepionych dzieci powstawanie antyciał przebiega lepiej, co może oznaczać, że liczbę zakażeń wśród nich da się zredukować nawet do zera - powiedział Garcia.

Według chilijskiego specjalisty u zaszczepionych w Chinach dzieci w wieku od 12 do 17 lat zanotowano zaledwie 3 890 niepożądanych reakcji, zaś w grupie wiekowej od 3 do 5 lat nie wystąpiła ani jedna taka poważna reakcja.

EMA o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat
EMA o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 latTVN24

W Chile poddano już szczepieniu 91 proc. osób, które ukończyły 18 lat, a 8 milionów otrzymało drugą dawkę szczepionki. Ponadto zaszczepiono od września 4,8 miliona dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.

Większość Chilijczyków otrzymało szczepionkę Sinovac. Chilijski Uniwersytet Katolicki prowadzi obecnie intensywne badania nad skutkami szczepień u 4 tysięcy dzieci w wieku od trzech lat.

Od początku pandemii w Chile zarejestrowano w Chile 1,7 miliona przypadków koronawirusa i nieco ponad 38 tysięcy zgonów. Obecnie przeciętna liczba zachorowań na COVID-19 w Chile wynosi od 1,5 tysiąca do 2 tysięcy dziennie.

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: