Prezydent Mun dostanie szczepionkę AstraZeneki. Chce "rozwiania obaw o jej skuteczność i bezpieczeństwo"

Autor:
akr
Źródło:
PAP

Prezydent Korei Południowej Mun Dze-in przyjmie szczepionkę na COVID-19 przed wylotem do Wielkiej Brytanii na szczyt G7 – poinformował w poniedziałek rzecznik przywódcy państwa. Dodał, że prezydent oraz jego małżonka przyjmą preparat firmy AstraZeneca.

Od 23 marca program szczepień preparatem firmy AstraZeneca w Korei Południowej zostanie rozszerzony o osoby po 64. roku życia. Rzecznik kancelarii prezydenta Kang Min Seok, cytowany w poniedziałek przez agencję prasową Yonhap, przekazał, że preparat otrzymają 68-letni prezydent Mun Dze-in i jego 67-letnia żona Kim Dzung Suk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jednym z powodów, dla których prezydent postanowił przyjąć szczepionkę, jest chęć rozwiania obaw o jej skuteczność i bezpieczeństwo – dodał Kang.

Szczepienie przed szczytem państw grupy G7

Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA) przekazała, że pierwsza para będzie miała pierwszeństwo w związku z zaproszeniem Muna na szczyt przywódców państw grupy G7, który ma się odbyć w czerwcu w Wielkiej Brytanii.

Preparat AstraZeneki otrzymają również urzędnicy, którzy będą towarzyszyć prezydentowi w podróży.

Mun De-inShutterstock

Szczepienia na COVID-19 w Korei Południowej

W Korei Południowej od końca lutego trwa program szczepień grup priorytetowych preparatami AstraZeneki i Pfizera.

Początkowo władze w Seulu nie zezwoliły na podawanie preparatu AstraZeneki osobom po 64. roku życia ze względu na niewystarczające ich zdaniem dane kliniczne. W ubiegłym tygodniu kraj ogłosił jednak decyzję o rozszerzeniu szczepień tym specyfikiem również o osoby w wieku 65 lat i starsze. Rzecznik prezydenta oświadczył w poniedziałek, że preparat będzie takim osobom podawany od 23 marca.

Czytaj także o europejskich kontrowersjach wokół szczepionki firmy AstraZeneca>>>

Szczepionki przeciwko COVID-19PAP/Maciej Zieliński

Autor:akr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości