Jeden z głównych przywódców tzw. Państwa Islamskiego zginął w amerykańskim ataku

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters
W szczytowym momencie swego funkcjonowania tzw. Państwo Islamskie kontrolowały rozległe obszary Syrii i Iraku
W szczytowym momencie swego funkcjonowania tzw. Państwo Islamskie kontrolowały rozległe obszary Syrii i Iraku
Reuters Archive
Reuters ArchiveW szczytowym momencie swego funkcjonowania tzw. Państwo Islamskie kontrolowały rozległe obszary Syrii i Iraku

W amerykańskim ataku lotniczym w Syrii zginął Maher al-Agal, jeden z pięciu najważniejszych przywódców tak zwanego Państwa Islamskiego - poinformowały Siły Zbrojne USA.

W oświadczeniu dowództwa USA wskazano, że Maher al-Agal zginął w ataku z drona, który przeprowadzono w północno-zachodniej Syrii. Poważnie ranny został bliski współpracownik przywódcy organizacji. "Ze wstępnych danych wynika, że nie było ofiar wśród cywilów" - przekazano w komunikacie.

Amerykańskie Siły Zbrojne poinformowały, że al-Agal był odpowiedzialny za rozwijanie siatki tzw. Państwa Islamskiego poza Irakiem i Syrią. - ISIS nadal stanowi zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych i naszych partnerów w regionie - zaznaczył rzecznik dowództwa.

Agencja Reutera przekazała, że śmierć Mahera al-Agala to cios dla wysiłków tej organizacji terrorystycznej, których celem jest reorganizacja po utracie dużych obszarów w Syrii i Iraku, które kontrolowała w szczytowym momencie swego funkcjonowania.

Na początku tego roku prezydent USA Joe Biden informował, że "zdjęty z pola bitwy" został przywódca tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Ibrahim al-Kurajszi. Bojownik zginął w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych w Syrii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości