TVN24 | Świat

Atak na autobus wojskowy w Damaszku

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP, Reuters

Co najmniej 13 syryjskich żołnierzy zginęło w zamachu bombowym w centrum Damaszku - podała agencja Reutera. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych.

Syryjska państwowa telewizja opublikowała zdjęcia zwęglonej kabiny autobusowej i ekip ratowniczych, usuwających stamtąd ciała ofiar. Stacja poinformowała o 13 ofiarach śmiertelnych i 3 osobach rannych.

CZYTAJ TEŻ: TYRAN Z PRZYPADKU, KTÓRY POKONAŁ SWÓJ KRAJ

Celem ataku był autobus z żołnierzami. Gdy pojazd w środę rano znalazł się na moście Hafiza al-Asada, eksplodowały dwa ładunki wybuchowe. Trzeci udało się rozbroić przez jednostkę inżynieryjną.

Kilka ataków na pojazdy wojskowe

Reuters przypomina, że w tym roku miało miejsce kilka ataków na pojazdy wojskowe we wschodniej Syrii dokonanych przez bojowników powiązanych z tak zwanym Państwem Islamskim, którzy nadal działają na rozległym obszarze pustynnym.

Wybuchy w Damaszku zdarzały się rzadko, odkąd siły lojalne wobec prezydenta Baszara al-Asada przejęły kontrolę nad enklawami rebeliantów wokół miasta. Wspierany przez wojsko rosyjskie i szyicką milicję Asad kontroluje teraz większość kraju - przekazał Reuters, przypominając, że według szacunków ONZ co najmniej 350 tysięcy osób zginęło podczas wojny domowej, która rozpoczęła się dziesięć lat temu w Syrii.

Ofiary wojny w SyriiPAP

W środę agencja Reutera poinformowała również, że co najmniej 11 cywilów zginęło w wyniku ostrzału prowadzonego w tym dniu przez syryjską armię w mieście Ariha w prowincji Idlib. Wojsko ostrzelało dzielnice mieszkalne opanowane przez rebeliantów.

Rozmówcy Reutera potwierdzili, że wśród ofiar było kilkoro dzieci w wieku szkolnym.

Autor:tas/kg

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: