TVN24 | Świat

"Syryjskie systemy obrony powietrznej skonfrontowały się z izraelskimi pociskami"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/dap
Źródło:
Reuters

Znajdujące się na południu kraju syryjskie systemy obrony powietrznej skonfrontowały się z izraelskimi pociskami rakietowymi – podała syryjska państwowa agencja informacyjna SANA. Izraelskie wojsko odmówiło komentarza.

Agencja Reutera, powołując się na informacje syryjskiej agencji informacyjnej SANA, poinformowała o ataku rakietowym, do którego miało dojść na południu Syrii. "Syryjskie systemy obrony powietrznej skonfrontowały się z izraelskimi pociskami" – przekazała SANA.

Państwowe media przekazały, że "izraelska agresja" została skierowana w południowy region Al-Kunajtira, a świadkowie mieszkający w oddalonym o 60 kilometrów Damaszku powiedzieli, że słyszeli odgłosy wybuchów. Agencja SANA, opierając się na źródle wojskowym, przekazała że nie było ofiar w ludziach, ani innych istotnych strat materialnych.

Izraelskie wojsko, jak informuje agencja Reutera, odmówiło komentarza. Wcześniej przedstawiciele Izraela poinformowali, że ich siły powietrzne zaatakowały setki irańskich celów znajdujących się w Syrii.

Autor:asty/dap

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości