Ostatnio mówiła o nękaniu w sieci. Młoda piosenkarka znaleziona martwa

Świat


Piosenkarka i aktorka Czoi Ji Ri lepiej znana ze swojego scenicznego pseudonimu Sulli została znaleziona martwa w poniedziałek w swoim domu w Seulu. Była członkini popularnej w Korei Południowej grupy f(x) cierpiała na głęboką depresję.

Ciało 25-letniej kobiety znalazł jej menedżer, który pojawił się w poniedziałek po tym, jak nie mógł się z nią skontaktować od niedzielnego wieczora. To wtedy rozmawiali po raz ostatni - przekazała w komunikacje policja.

Śledczy przekazali, że Sulli walczyła z ciężką depresją, nie przekazali jednak więcej informacji dotyczących okoliczności jej śmierci.

Koreanka debiutowała na scenie już jako 15-latka. W 2009 roku powstała grupa f(x), która jako jedna z kilku doprowadziła do rozwinięcia się fenomenu gatunku muzycznego zwanego K-popem.

Zespół f(x) zrobił ogromną karierę. Sulli odeszła z niego w 2015 roku i zaczęła występy solowe, próbując sił również jako aktorka.

Jak pisze agencja Reutera, w ostatnich miesiącach pojawiła się m.in. w telewizji, gdzie w jednym z programów mówiła - jako jedna z kilku piosenkarek K-pop - o fali hejtu i nękaniu w Internecie, którego ofiarą padają m.in. młode kobiety.

Autor: adso / Źródło: Reuters