Sukces saudyjskich służb. Aresztowali zamachowców-samobójców


Dwóch mężczyzn podejrzanych o wymianę informacji o planowanych atakach aresztowano w Arabii Saudyjskiej. Niedoszli zamachowcy do komunikacji używali specjalnych telefonów komórkowych, które szyfrowały połączenia.

Mieszkaniec Kataru i Jemenu zostali aresztowani pod koniec lipca. Są oskarżeni o wymianę za pośrednictwem portali społecznościowych informacji o planowanych samobójczym ataku. Mężczyźni używali także specjalnych telefonów komórkowych, które szyfrowały połączenia.

Wiadomości mieli również przekazywać bojownikom z zagranicy.

Al-Kaida grozi, Jemen udaremnia

To kolejne aresztowania związane z planowanymi atakami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie. W środę Jemen ogłosił, że udaremnił spisek Al-Kaidy, który miał na celu przejęcie kontroli nad kluczowymi elementami infrastruktury eksportu gazu i ropy.

Z powodu gróźb uznawanych za realne Stany Zjednoczone zamknęły łącznie 19 swoich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce do 10 sierpnia. Także ambasady Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec w Jemenie pozostają zamknięte po wystosowanym przez Stany Zjednoczone ostrzeżeniu przed zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym ze strony Al-Kaidy.

Telekonferencja terrorystów

Media amerykańskie podały w środę, że bodźcem do zamknięcia ok. 20 placówek dyplomatycznych USA stała się telekonferencja, w której uczestniczył szef Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri i 20 przywódców stowarzyszonych z siatką organizacji terrorystycznych.

We wtorek Waszyngton i Londyn powiadomiły, że w związku z zagrożeniem czasowo wycofują swój personel dyplomatyczny z Jemenu.

Autor: rf\mtom / Źródło: Reuters

Raporty:
Pozostałe wiadomości