Świat

Stu polityków opozycji w więzieniu. "Won, Nawaz, won!"

Świat

Aktualizacja:
EPAManifestacja pakistańskiej opozycji

Pakistański sąd nakazał w sobotę uwięzić na dwa tygodnie stu działaczy opozycji za przeprowadzenie nielegalnych protestów. Decyzja wywołała starcia między manifestantami a siłami bezpieczeństwa w stolicy kraju Islamabadzie.

Protestujący na czele z byłą gwiazdą krykieta Imranemem Khanem oraz muzułmańskim duchownym Tahirem ul-Qadrim, przywódcą partii Ruch Ludowy Pakistanu (PAT), od tygodni występują przeciwko władzom, odmawiając opuszczenia miejsca protestu, dopóki premier Nawaz Sharif nie ustąpi.

"Won, Nawaz, won!"

W sobotę tłum manifestantów zgromadził się na zewnątrz budynku sądu w Islamabadzie, protestując przeciwko jego decyzji. Niektórzy demonstranci próbowali pociąć opony w policyjnym samochodzie i krzyczeli "Won, Nawaz, won!".

Chociaż manifestanci w końcu rozeszli się w spokoju po dwóch godzinach, incydent ten pokazuje, jak nerwowo reagują obie strony konfliktu w sytuacji, gdy wielokrotnie podejmowane rozmowy na temat przełamania impasu spełzły na niczym - zauważa agencja Reutera.

Od połowy sierpnia w Pakistanie odbywają się demonstracje, których uczestnicy domagają się dymisji premiera, na co Sharif się nie zgadza. Opozycja oskarża Sharifa o korupcję i sfałszowanie wyników ubiegłorocznych wyborów.

Autor: iwan\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA