Świat

Strzeleckie lobby chce broni w każdej szkole. "Macie krew na rękach"

Świat


"NRA ma krew na rękach", "Zabiliście nasze dzieci" - transparenty z takimi hasłami pojawiły się na konferencji prasowej Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego USA. NRA zabrała głos w sprawie masakry w szkole Sandy Hook. Według niej, przed kolejną tragedią ma zabezpieczyć dzieci silniejsza ochrona szkół. W każdej placówce powinien się znaleźć uzbrojony policjant.

- Jedyną rzeczą, jaka powstrzyma złego gościa z bronią, jest dobry gość z bronią - powiedział na konferencji Wayne LaPierre, przewodniczący tej organizacji, która od lat lobbuje na rzecz szerszego dostępu do broni.

Według niego, w każdej szkole powinien znaleźć się uzbrojony policjant. To, zdaniem NRA, ochroni dzieci przed podobnymi atakami jak ten, do którego doszło w Newtown.

Obama chce zmian w prawie Jego wystąpienie dwukrotnie zostało przerwane przez mężczyznę i kobietę z transparentami. Napisane na nich było: "NRA zabija nasze dzieci" i "NRA ma krew na rękach". Protestujący zostali wyprowadzeni z sali przez ochronę. Po masakrze w amerykańskiej szkole prezydent Barack Obama zapowiedział, że przygotuje rozwiązania w tym zakresie. Ma je zaprezentować na przemówieniu w Kongresie w styczniu. Większość demokratycznych kongresmenów chce ściślejszej kontroli wydawania pozwolenia na broń.

Autor: jk\mtom / Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: