Świat

Strzelanina przed Muzeum Żydowskim w Brukseli. Nie żyją trzy osoby

Świat

Aktualizacja:
Strzelanina przed Muzeum Żydowskim w Brukseli. Nie żyją trzy osoby
TVN24, ReutersW strzelaninie zginęły trzy osoby

Policja zatrzymała mężczyznę, który może mieć związek ze strzelaniną, do której doszło w sobotę po południu przed Muzeum Żydowskim w centrum Brukseli. Napastnik zabił trzy osoby, a jedną ciężko ranił.

Jak relacjonują belgijskie media, napastnik podjechał pod muzeum samochodem audi, wysiadł i otworzył ogień do przechodniów. Zginęły dwie kobiety i mężczyzna. Czwarta osoba została ciężko ranna. Trafiła do szpitala. Świadkowie twierdzą, że byli to przypadkowi turyści, a nie pracownicy muzeum.

Po strzelaninie mężczyzna odjechał. Świadkowie zapamiętali numery rejestracyjne jego samochodu. Policja zamknęła obszar wokół muzeum. Zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Kilka godzin po strzelaninie zatrzymano mężczyznę, który - jak donoszą belgijskie media - może mieć związek z tą sprawą. Policja na razie nie informuje kim jest zatrzymana osoba.

Strzały w centrum

Do strzelaniny doszło ok. godz. 16 w centrum Brukseli, nieopodal budynków rządowych.

Belgijski minister spraw zagranicznych Didier Reynders był jednym z pierwszych, którzy pojawili się na miejscu, gdy napastnik zaatakował. Wezwał pomoc. Na Twitterze napisał, że był wstrząśnięty atakiem i że jego myśli są z ofiarami i ich rodzinami.

Nie wiadomo na razie jakie były motywy działania sprawcy.

W niedzielę w Belgii odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Mieszkańcy wybiorą również parlament federalny, a także zgromadzenia regionalne.

Autor: db//gak / Źródło: Reuters, nos.nl

Pozostałe wiadomości