Świat

Strzelał z dachu do maturzystów. Zabił dwie osoby

Świat

Relacja polskiego dziennikarza pracującego w Finlandii
tvn24Dwie osoby zginęły w strzelaninie w Finlandii

Fińska policja zatrzymała uzbrojonego mężczyznę, który zastrzelił nad ranem w sobotę na południu Finlandii dwie osoby, a osiem innych ranił. Dwie osoby w tym jedna policjantka są w stanie krytycznym. Napastnik strzelał do z dachu budynku na przeciwko restauracji. Na razie nie wiadomo jakimi motywami kierował się mężczyzna.

Do strzelaniny doszło we wczesnych godzinach rannych w miejscowości Hyvinkaa, ok. 50 kilometrów na północ od stolicy kraju, Helsinek.

Jak powiedział TVN24 Zdzisław Hoffman z fińskiej telewizji MTV3, napastnik strzelał z dachu budynku na przeciwko dwóch restauracji, w których młodzi ludzie bawią się po zdanych egzaminach maturalnych. - Napastnik zastrzelił dwie osoby, mężczyzne i kobiet w wieku 18 lat, rannił siedem. Ciężko ranna jest 23-letnia policjantka - powiedział Hoffman.

Początko napastnikowi udało się zbiec, ale policja niedługo potem go złapała. - Został zatrzymany o 7.45 rano - powiedział Hofman. Mężczyzna był ubranu w strój wojskowy i strzelał z dwóch karabinów. Według wstępnych informacji policji nie był wcześniej notowany.

Autor: km//bgr / Źródło: TVN24, Reuters