Świat

Strzały z kabrioletu. Nie żyją 82-latka i rowerzysta, napastnik zatrzymany

Świat

ReutersDo strzelaniny doszło w okolicach Ansbach w Bawarii, w południowych Niemczech

W miejscowości Leutershausen koło Ansbach w Bawarii doszło do strzelaniny, są ofiary śmiertelne - donoszą niemieckie media. Policja poinformowała, że napastnik został już zatrzymany.

W ataku zginęły dwie osoby. Sprawca zastrzelił 82-letnią kobietę, która miała być jego krewną, a następnie przypadkowego rowerzystę. W obu przypadkach miał strzelać z wnętrza srebrnego kabrioletu.

Napastnik groził bronią lub strzelał również do innych osób, prawdopodobnie nie ma jednak więcej ofiar. Jak poinformowała policja, zaatakowany z użyciem broni został przypadkowy rolnik oraz inny kierowca, ale nie odnieśli oni żadnych obrażeń.

Atak o podłożu rodzinnym?

Po pojawieniu się informacji o strzelaninie natychmiast ruszyła policyjna obława na napastnika z udziałem śmigłowca.

Policja niedługo później poinformowała, że uciekający mężczyzna został zatrzymany na stacji benzynowej w miejscowości Bad Windsheim. Okazał się nim 18-latek, który nie był wcześniej znany policji.

Niemiecka policja podaje, że atak nie miał związku z terroryzmem. Chodzi prawdopodobnie o dramat o podłożu rodzinnym lub sąsiedzkim, informacje te nie zostały jednak jeszcze potwierdzone.

Autor: mm/ja,gak / Źródło: Reuters, Bild, Sky News, rt.com

Źródło zdjęcia głównego: Reuters