Świat

Strony z pielgrzymką papieża zablokowane

Świat

sxc.huHakerzy zaatakowali strony o papieskiej pielgrzymce

Grupa hakerów "Anonymous" w Meksyku zablokowała przynajmniej dwie strony internetowe na temat rozpoczynającej się w piątek pielgrzymki papieża do tego kraju. Zdaniem hakerów przyjazd Benedykta XVI, to gest polityczny mający na celu poparcie konserwatywnej Partii Akcji Narodowej.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Meksyku Samuel Najera poinformował, że strona internetowa tej instytucji dotycząca wizyty papieża Benedykta XVI została zablokowana przez cyberatak.

Na stronie znajdowały się informacje na temat programu wizyty papieża, który w piątek zaczyna pielgrzymkę w środkowym stanie Guanajuato, rządzonym jest przez Partię Akcji Narodowej (PAN) prezydenta i premiera Felipe Calderona.

Zablokowali inne strony

W czwartek zablokowano również stronę NIC Mexico z informacjami na temat możliwości zatrzymania się w stanie Guanajuato, a także uczestniczenia w samej pielgrzymce.

Nie działała też strona władz lokalnych stanu Guanajuato - poinformowały ich służby prasowe. Nie potrafiono określić, czy przyczyną blokady był cyberatak.

Hakerzy nazywający się Anonymous Mexico poinformowali w umieszczonym na stronach mediów społecznościowych filmie, iż pielgrzymka papieża będzie kosztowała Meksyk tyle pieniędzy, że lepiej byłoby wydać je na ubogich. Jak dodano, ma ona również na

Wizyta papieża odbywa się dokładnie na początku kampanii wyborczych. PAN wykorzysta to jako polityczną broń w celu wygrania głosów milionów katolików w Meksyku Przedstawiciel Anonymous Mexico

"To broń polityczna"

- Wizyta papieża odbywa się dokładnie na początku kampanii wyborczych - powiedział jeden z przedstawicieli Anonymous Mexico. - PAN wykorzysta to jako polityczną broń w celu wygrania głosów milionów katolików w Meksyku - dodał. Stan Guanajuato zamieszkuje 93,8 proc. katolików i jest to najwyższy odsetek w całym kraju.

Pielgrzymka Benedykta XVI do Meksyku i na Kubę ma potrwać do 28 marca. Papież uda się do Meksyku rano, a w mieście Silao koło Leon spodziewany jest w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu. Na lotnisku odbędzie się ceremonia powitalna.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu