Izrael uderza w Hamas. Odwet za wystrzelenie rakiety

Autor:
kb//now
Źródło:
PAP

Izraelskie siły powietrzne ogłosiły, że uderzyły w kilka obiektów islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy w odwecie za rakietę wystrzeloną w sobotę wieczorem ze Strefy Gazy na obszar południowego Izraela.

Armia izraelska zapewnia na swoim koncie na Twitterze, że naloty były skierowane na "dwa zakłady produkujące amunicję rakietową, infrastrukturę podziemną i bazę wojskową".

Wcześniej wojsko informowało, że ogień rakietowy miał miejsce ze Strefy Gazy wkrótce po tym, jak w izraelskim mieście Aszkelon, niedaleko granicy z terytorium palestyńskim, zabrzmiały ostrzegawcze syreny.

Atak nie spowodował ofiar

Służby ratunkowe Izraela oświadczyły, że atak nie spowodował ofiar. Izraelskie media dodają, że rakieta spadła na otwartą przestrzeń.

15 listopada armia izraelska uderzyła na pozycje islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy w odwecie za ostrzał rakietowy w Izraelu. O tym incydencie strona izraelska poinformowała w sobotę.

Hamas i państwo żydowskie toczyły trzy wojny od 2007 roku, a wymiany ognia po ich zakończeniu odbywały się sporadycznie. Strefa Gazy, zamieszkała przez około dwa miliony Palestyńczyków, znajduje się pod izraelską blokadą od ponad dziesięciu lat.

Będący u władzy w enklawie palestyńskiej od 2007 roku Hamas zintensyfikował w sierpniu ataki - w tym rakietowe - na Izrael, który w odpowiedzi przeprowadza naloty na pozycje grupy.

Autor:kb//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości