Świat

"Strefa bez dzieci". Nowy pomysł linii lotniczych

Świat

Malaysia AirlinesNowy A380 ma trafić do floty malezyjskiego przewoźnika w połowie roku

Niespokojne, hałaśliwe i płaczące dzieci są zmorą pasażerów samolotów, zwłaszcza na długich trasach. Wiele osób dużo by dało, aby móc spędzić podróż w spokoju. Ofertę dla nich zapowiadają linie Malaysia Airlines. W nowych Airbusach A380, które niedługo mają wzbogacić flotę linii, część pokładu samolotów będzie "strefą wolną od dzieci".

Pierwszy "superjumbo" produkcji europejskiego koncernu Airbus ma trafić do Malaysia Airlines w połowie 2012 roku i zacznie obsługiwać linię Kuala Lumpur-Londyn. W związku z rychłym wprowadzeniem A380 linie wydały specjalne materiały reklamowe, prezentujące zalety nowych maszyn.

Cichy lot

Główną cechą podkreślaną przez linie będzie "przyjazność dla rodziny". Dolny pokład A380 ma być wyposażony w dodatkowe łazienki i dzięki dwóm rękawom na lotnisku rodzice z niecierpliwymi dziećmi będą mogli szybciej opuścić samolot.

Jednak nie to skupiło największe zainteresowanie prasy i potencjalnych klientów. W nowych A380 wyjątkowe będzie to, że dzieci zostaną wpuszczone tylko na dolny pokład "przyjazny rodzinie". Górny pokład będzie "strefą ciszy". 66 pasażerów klasy biznes i 70 klasy ekonomicznej nie będzie musiało się przejmować głośnymi dziećmi. - Zamożni klienci biznesowi cenią sobie ciszę i spokój. Malaysia Airlines starają się uczynić swoje nowe A380 atrakcyjnymi dla tej grupy - tłumaczy Shashank Nigam, szef SimpliFlying, firmy marketingowej obsługującej linie lotnicze.

Po ujawnieniu planów firmy pojawiły się głosy zarzucające jej dyskryminacje rodzin z dziećmi. Linia jednak zapewnia, że jeśli na dolnym pokładzie zabraknie miejsca, mali pasażerowie będą też umieszczani na górnym. Poza tym Malaysia Airlines broni się, że podobną politykę przyjmuje szereg firm, na przykład operatorzy wycieczkowców, którzy tworzą specjalne wydzielone strefy "bez dzieci".

Źródło: MSNBC

Źródło zdjęcia głównego: Malaysia Airlines